Domain kayıt (registration) ile ne geliyor?

Güvenlik, kolaylık ve değer, hepsi idebil'den geliyor.

Neden domain adını kayıt (register) yapmalı?

Doğru domain adı bugünün internet dünyasında önemlidir. Sitenizi ziyaret ettiklerinden insanların gördüğü ilk şeydir ve ilk izlenim çok önemlidir. Düşük fiyatlı kayıt ve mükemmel hizmet sağlayan idebil.com ile bugün doğru mesajı gönderen Domain adınızı garanti altına alın.

Alan Adı (Domain) Tescili nedir ?
Bir web sitesi sahibi olabilmeniz için öncelikle bir alan adı (domain name) tescil ettirmelisiniz. Alan Adı Tescil işlemini marka tescili hizmeti gibi düşünebilirsiniz. Tescil hizmeti, belirli bir dönem için haklarını satın almış olduğunuz alan adının kullanım süresi süre boyunca adınıza kaydedilmesini ve farklı kişiler tarafından kullanılmamasını sağlamaktadır.
Name Server bilgilerimi değiştirebiliyor muyum?
Evet, alan adınıza ait Name Server bilgilerini hosting sağlayıcınızın Name serverları ile değiştirebilirsiniz.
Whois Bilgilerimi gizleyebilir miyim?
Whois bilgileri varsayılan ayar olarak anonim erişime açık durumdadır.Dilerseniz ile alan adınız sorgulandığında kimlik bilgilerinizi gizleyebilirsiniz. Bu servis idebil.com tarafından ücretsiz sağlanmaktadır
Domain tescilini yenilemezsem ne olur?
Alan adınızın tescil süresinin bittiği tarihten sonra sırasıyla yenileme ve geri kurtarma periyoduna girer. Bu periyotlarda alan adınız için hiç yenileme/kurtarma yapmadığınız taktirde alan adı üzerindeki hakkınız düşer ve alan adınız 3. kişiler tarafından tescil edilebilir.

Alan adı uzantılarına göre yenileme ve geri kurtarma periyotları değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıntılı bilgi için 0216 606 09 29 no'lu çağrı merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.
ICANN nedir?
İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) uluslararası düzeyde organize olmuş, İnternet Protokolü (IP) adresi alanı tahsisi, protokol tanıtıcı ataması, genel (gTLD) ve ülke kodu (ccTLD) Üst Düzey Alan ismi sistemi yönetimi ve kök sunucu sistemi yönetimi işlevlerinden sorumlu kâr amacı gütmeyen bir kurumdur. Bu servisler ilk olarak ABD hükümeti ile yapılan sözleşme gereği İnternet Tahsisli Sayılar Otoritesi (IANA) ve diğer kurumlar tarafından gerçekleştiriliyordu. Günümüzde IANA’nın işlevini ICANN gerçekleştirmektedir. Özel-kamuya açık bir ortaklık olarak ICANN İnternetin çalışma kararlılığının korunması, rekabetin desteklenmesi, küresel İnternet topluluklarının daha geniş bir katılımla temsilinin sağlanması ve tabandan gelen, uzlaşma temelli süreçlerle görevine uygun politikaların geliştirilmesi için çalışmaktadır.
ICANN ın alan adı tescilindeki rolü nedir?
ICANN, tüm İnternet kullanıcılarının geçerli adresler bulabilmelerini sağlamak üzere evrensel çözülebilirlikten emin olunması için DNS'in teknik unsurlarının yönetiminin koordinasyonundan sorumludur. Bunu İnternet’teki işlemlerde kullanılan eşsiz teknik tanıtıcıların dağıtımını ve Üst Düzey Alan İsimlerinin (.com, .info v.s.) kullanılma yetkilerinin dağıtılmasını gözlemleyerek yapar. Mali işlemler, İnternet içeriğinin kontrolü, istenmeyen ticari e-postaları (spam) ve veri korumasıyla ilgili kurallar gibi İnternet kullanıcılarını ilgilendiren diğer sorunlar, ICANN’in teknik koordinasyon görevinin dışında kalmaktadır.

Ücretsiz Domain Servislerimiz

Gelişmiş DNS Yönetimi

Tüm dns işlemleri sistemimiz tarafından online gerçekleştirilmektedir.

Domain Yönlendirme

Alan adınızı herhangi bir web adresine ücretsiz bir şekilde yönlendirebilirsiniz.

Alan Adı Bilgisi Gizleme

Whois veritabanlarında alan adı sahipliğinizi gösteren kişisel bilgilerinizi gizleyebilirsiniz.

Özel Nameserver Adresi Oluşturma

Alan adınız için dilediğiniz name server adresini oluşturabilirsiniz.

Anında Aktivasyon

Kredi kartı alımlarınızda alan adı tescil servisleriniz 30-60 saniye içerisinde aktive edilir.

Domain Transfer Kilitleme

Alan adının transfer edilmesini engellemek için ekstra bir güvenlik sağlayabilirsiniz.

Domain Aktarma (Transfer)

Sizin yeni domain Registrar(kayıtçı) nız olmak isteriz. web hosting ve domain adınızı bir kullanılması kolay kontrol panelinden yönetmek için bugün transfer işleminiz başlatın.

Hosting'e İhtiyacınız var mı?

Web hosting yada email hesabı ihtiyacınız varsa, sizin için doğru planımız var.