Azure ile tanışın

Azure Bulut bilişim dünyasını keşfetmeye hazır mısınız?

Bulut bilişime giriş

İnternet kullanıcıları tarafından ihtiyaç duyulduğunda erişim sağlanabilen ve kullanılabilen, sunucu, ağ, depolama gibi bilişim hizmetlerine yönelik tüm servisleri barındıran, internet tabanlı bilişim sistemlerinin genel adıdır. Bulut Bilişim sistemleri sanal sunucu kaynaklarından, büyük depolama alanlarına kadar bir çok teknolojiyi kapsamaktadır.

Bulut Bilişimin öncülerinden Microsoft Azure platformu, kurumlar için toplam sahip olma ve bakım maliyetlerini ortadan kaldırarak, “Kullandıkça Öde” sistemi ile yalnızca ihtiyaçlarınıza yönelik teknolojiyi kiralamanıza olanak sağlar.

Düşük maliyet

Şirketiniz için ihtiyacınız olan bilişim alt yapısı, sahip olma maliyeti, alan tahsisi, bakım ve yönetim için personel istihdamı gibi ek maliyetler oluşturur. Bulut Bilişim alt yapısı, hizmet vermek üzere konumlandırılmış yüksek teknolojili alt yapıları kiralamanızı sağlar.

Her zaman Güvenli

Bulut Bilişimde barındırdığınız alt yapınızı güvenli hale getirmek için Azure tarafından sağlanan güvenlik hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bu hizmetler standart olarak tüm servislerinize erişim öncesi kontrolü sağlayacaktır.

Artan üretkenlik

Microsoft Azure, sürekli yenilenen teknolojileri ve neredeyse sınırsız kaynakları ile uygulama alt yapılarınızı ihtiyacınıza yönelik kaynaklar üzerinde çalıştırabilmenizi sağlar. Tüm dar boğaz kaygılarınızı ortadan kaldırarak işinize odaklanmanıza imkan tanır.

Azure Her yerde

Dünya çapında 58 bölge ve 140 ülkede hizmet sunan Azure, bilişim alt yapınız için ülke ve bölge seçimi yapmanızı sağlar. Böylece Global olarak kurgulayabileceğiniz alt yapınıza müşterilerinizin en yakın lokasyondan, en hızlı şekilde erişmesini sağlayabilirsiniz.

Azure nedir?

Azure, kişi ve kurumların tüm bilişim ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlanmış teknolojiler bütünüdür. Size uygun servisleri küresel olarak dağıtmanıza olanak sağlarken, ölçeklenebilir kaynakları ile ihtiyacınız kadar büyümenize yardımcı olur.

Geleceğe hazır mısınız?

Azure tarafından sağlanan ve sürekli geliştirilen 600+ servis ile tüm BT ihtiyaçlarınızı tek platform üzerinden yönetebilirsiniz.

Hibrit Yapılar

Şirket verilerinizi Buluta, bulut verilerinizi şirketinize eş zamanlı olarak senkronize edebilir, uçtan uca Hibrit yapı ile kesintisiz erişim alt yapısı kurabilirsiniz.

Kolay Erişim

Azure, favori tarayıcınız ile siz neredeyseniz oradan erişmenizi ve yönetmenizi sağlar. Yanlış duymadınız Azure yönetmek için tek ihtiyacınız bir tarayıcı.

Her zaman erişim

Azure Bulut Bilişim sistemlerinde minimum %99,95 Uptime oranını garanti eder.

Azure ve güvenlik

Bilişim Sektörü güvenlik ve gizlilik ilkelerinin öncüsü Microsoft tarafından geliştirilen Azure, Microsoft Bilişim ilkelerini Azure servislerinde kullanmaktadır. Bu hali ile karşılaştırılabileceği rakibi yoktur.

Azure, sektördeki en yüksek sayıda uyumluluk ve gizlilik sertifikası, yerleşik güvenlik denetimleri ve eşsiz tehdit bilgileri sayesinde hızla gelişen tehditleri tespit edip kendinizi korumanız için gereken her şeyi sağlar.

  • Güvenli bir temel ile çalışmaya başlayın
    Microsoft’un sunduğu çok katmanlı güvenlikten yararlanan son derece güvenli bulut temelleri sayesinde maliyeti ve karmaşıklığı azaltın.
  • Uyumluluğu kolaylaştırın ve işletmenizde dönüşüm sağlayın
    Yerleşik denetimler, yapılandırma yönetimi araçları, uygulama ve rehberlik kaynakları, üçüncü taraf denetim raporları ile uyumluluk ihtiyaçlarınızı basit bir hale getirin.
  • Tehditleri erken algılayın
    Bulut ölçeğinde dağıtılan, gerçek zamanlı küresel siber güvenlik bilgileriyle donatılmış benzersiz hizmetlerle yeni tehditleri tespit edip bunlara hızlıca müdahale edin.

Azure küreseldir

58 bölge ve 140 ülkeden yalnızca bir tarayıcı yardımı ile Bulut Bilişime erişmenizi sağlayan Azure, aynı zamanda ülke ve bölgeler arasında yedeklilik senaryosu oluşturmanıza olanak sağlar. Dilediğiniz zaman sadece bir tarayıcı yardımı ile 58 bölgeden size en uygun bölgelerde BT altyapınızı çalıştırmaya başlayabilirsiniz.

Gelecek Azure ile gelecek

Bulutta ve akıllı teknolojilerde yaşanan gelişmeler bugüne kadar mümkün olmayan senaryolara olanak tanıyor. Akıllı sensörler ve bağlı Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları sayesinde artık fabrikalardan çiftliklere, akıllı şehirlerden evlere endüstriyel ekipmanlardan veri elde edebiliyoruz. İster araba ister buzdolabı olsun, gittikçe artan sayıda yeni cihaz normal olarak buluta bağlı bir şekilde çalışıyor.

Aynı zamanda, hibrit bulut şirket içi veri merkezleriyle genel bulutun tümleştirilmesi olmanın ötesine geçip dünyanın en ıssız bölgelerinden bile erişebileceğiniz bilgi işlem birimlerine dönüşüyor.

Bu iki gelişmenin bir araya gelmesi ve tüm sistemlerde çalışan yapay zekanın katkıları sonucunda akıllı bulut ve akıllı uç çağına girdik.

Akıllı uç, verileri toplayan ve analiz eden, giderek genişleyen bir bağlı sistemler ve cihazlar grubudur (kullanıcılarınıza, veriye veya her ikisine de yakındır). Kullanıcılar, yüksek oranda duyarlı ve bağlamsal olarak akıllı uygulamalar tarafından sağlanan gerçek zamanlı içgörüler ve deneyimler elde eder. Azure platformu, aşağıdaki kalıcı ilkelere uygun bir şekilde akıllı bulutta ve akıllı uçta çevik ve güvenli bir deneyim sunmak üzere tasarlanmıştır:

sayesinde tutarlı programlama modelleri, uygulama hizmetleri, veri hizmetleri, DevOps araçları ve açık kaynaklı teknoloji desteği ile çözümlerinizin geliştirilmesi ve dağıtılması süreçleri basitleştirilir.

dağıtılmış bir altyapıdaki güvenlik yönetiminin karmaşıklığını azaltır.

ile buluttan uca çözümler için profilleri yönetin ve yetkisiz erişime karşı koruma sağlayın.

bulut ortamları ve uç ortamlar için izleme, yedekleme, olağanüstü durum kurtarma ve güncelleştirme yönetimi araçları sağlar.

uç cihazlarda çalışan makine öğrenmesi modellerinin oluşturulması, yeniden eğitilmesi ve geliştirilmesine olanak tanıyarak gerçek zamanlı içgörüler sunar.

işletmenize doğru uç çözümünü sağlamak için Azure ve iş ortaklarımız tarafından sunulan uç cihazlarını da içerir.

Bulut yolculuğunuz başlıyor

Biz sizi arayalım?

Sizi daha detaylı bilgilendirebiliriz.